Aktualności

AV-TEST przyznało ESET Endpoint Security nagrodę za 2019 rok

2020-03-26

AV-TEST, wiodąca niezależna organizacja zajmująca się testami oprogramowania antywirusowego, wręczyła nagrody dla najlepszych rozwiązań bezpieczeństwa IT przetestowanych przez nią w 2019 roku. Wśród laureatów znalazł się program ESET Endpoint Security.

więcej

ESET tworzy fundusz, mający wspierać skuteczną diagnozę koronawirusa SARS-CoV-2

2020-03-24

Od ponad 30 lat ESET dba o bezpieczeństwo cyfrowe swoich użytkowników, jednak w obliczu globalnej pandemii pojawia się konieczność, by zadbać także o ich zdrowie. Z tego względu firma ESET postanowiła stworzyć fundusz, z którego środki zostaną przeznaczone na skuteczną diagnozę koronawirusa SARS-CoV-2.

więcej

Czy twoi klienci zaufają ci po wycieku danych?

2020-03-02

Z roku na rok rośnie liczba wycieków danych, o których można usłyszeć w mediach. Rośnie także świadomość tego zjawiska wśród konsumentów. Jakie niesie to ze sobą konsekwencje dla polskich firm?

więcej

Wyciekło 10 TB danych osobowych – szykuje się rekordowa kara w ramach RODO?

2020-01-24

Niemieckie media donoszą o rekordowym wycieku danych osobowych: publicznie dostępnych miało być ponad 10 TB plików, zawierających informacje o klientach wypożyczalni samochodów Buchbinder. Jak komentuje Mateusz Piątek, product manager Safetica, rozwiązania DLP do ochrony przed wyciekiem danych, incydent ten może doprowadzić do wymierzenia jednej z najwyższych do tej pory kar w ramach RODO.

więcej

Drukarka, kamera, lodówka – co może prowadzić do wycieku danych?

2020-01-21

Jednym z pierwszych kroków na drodze do zapewnienia ochrony danych powinno być zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich urządzeń podłączonych do firmowej sieci – radzą eksperci z firmy Safetica. O tym w jaki sposób Internet rzeczy może prowadzić do wycieku danych opowiada Mateusz Piątek, product manager Safetica w firmie DAGMA.

więcej

Zapłaciłeś okup? I tak nie odzyskasz danych – eksperci ostrzegają przed ransomware Ryuk

2019-12-11

Eksperci ds. cyberbezpieczeństwa ostrzegają, by w przypadku infekcji ransomwarem Ryuk nie płacić okupu przestępcom. W związku z błędem aplikacji służącej do odszyfrowywania zarażonych Ryukiem plików niemożliwym jest odzyskanie dostępu do części danych. Piotr Zielaskiewicz, Product Manager rozwiązań STORMSHIELD służących do zabezpieczania sieci firmowych, komentuje sprawę.

więcej

ESET i Stormshield „Produktami Roku 2019” magazynów IT Professional i IT w Administracji!

2019-12-06

Czytelnicy oraz redaktorzy miesięczników IT Professional oraz IT w Administracji już po raz ósmy zdecydowali, które z rozwiązań IT (urządzeń, programów oraz usług), otrzymają prestiżowy tytuł Produktów Roku 2019. Rozwiązania dystrybuowane przez DAGMĘ kolejny rok z rzędu zostały nagrodzone podczas uroczystej gali, która odbyła się 3 grudnia w Teatrze Kamienica w Warszawie.

więcej

Lubisz gry karciane? Twoje dane mogły trafić do sieci razem z danymi blisko 500 tysięcy fanów Magic: The Gathering

2019-11-19

Przed weekendem do sieci trafiła informacja o olbrzymim wycieku danych fanów popularnej gry karcianej Magic: The Gathering. Jego źródłem miała być niepoprawna konfiguracja serwera właściciela marki, firmy Wizards of the Coast. Na skutek błędu w niepowołane ręce mogły wpaść informacje o 452 tysiącach graczy. Zdaniem Mateusza Piątka, product managera rozwiązań Safetica w Polsce, tego i podobnych incydentów można był w stosunkowo łatwy sposób uniknąć.

więcej

Szpital w Brooklynie padł ofiarą ransomware – dane pacjentów nie do odzyskania

2019-11-06

Jeden z nowojorskich szpitali poinformował, że padł ofiarą ataku ransomware. Mimo podjętych starań, danych medycznych części pacjentów nie udało się odzyskać. Piotr Zielaskiewicz, product manager rozwiązań STORMSHIELD w Polsce, ostrzega, że z podobnymi problemami będzie musiała zmierzyć się większość placówek medycznych, także w Polsce.

więcej

W cyberprzestrzeni trwa wojna – czy mamy się czego obawiać?

2019-10-17

W obliczu rosnących napięć na arenie międzynarodowej miejsce konwencjonalnych starć zbrojnych coraz częściej zajmują ataki wymierzone w infrastrukturę informatyczną. W odniesieniu do konfliktu między Stanami Zjednoczonymi i Iranem na popularności zyskują głosy, mówiące wręcz o otwartej cyberwojnie. Według Piotra Zielaskiewicza, product managera rozwiązań STORMSHIELD w Polsce, jest to poważne zagrożenie i to nie tylko dla stron zaangażowanych w konflikt.

więcej
Strona 1 / 48
««   «   1   2   3   4   5   6   7   »   »»

Szybki kontakt

32 259 11 00

Pomoc techniczna

32 259 11 88

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o
naszych produktach, podaj swój adres email: