Aktualności

Czego może nauczyć Cię Pippa Middleton?

2016-10-14

Pippa Middleton, siostra księżnej Kate, to kolejna osoba publiczna, której prywatne zdjęcia zostały skradzione z usługi iCloud. Według doniesień medialnych, mężczyzna, który włamał się na konto iCloud siostry księżnej, ukradł ok. 3000 jej prywatnych fotografii, w tym zdjęć wykonanych podczas przymierzania sukni ślubnej, a także nagich zdjęć jej narzeczonego – Jamesa Matthewsa. Aby uchronić się przed wyciekiem prywatnych danych, Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń z firmy ESET, radzi wszystkim użytkownikom przechowującym dane w chmurach takich jak iCloud czy Google Drive stosować dwuetapową weryfikację.

więcej

Czy wiesz jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej?

2016-10-12

Sprawdzanie stanu konta, płacenie rachunków i zarządzania swoimi finansami – obecnie wszystkie te czynności można wykonać za pomocą internetowego rachunku bankowego. Ale czy jesteś pewien, że wszystkie te działania wykonujesz w naprawdę bezpieczny sposób? Eksperci bezpieczeństwa z firmy ESET przy okazji Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa (European Cyber Security Month) pragną przypomnieć 8 najważniejszych zasad bezpieczeństwa podczas dokonywania transakcji online.

więcej

Tytani Sprzedaży ESET 2016 – najaktywniejsi resellerzy ESET w Polsce

2016-10-11

W miniony piątek odbyło się spotkanie partnerów handlowych współpracujących z firmą DAGMA. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu partnerów z całej Polski, specjalizujących się w sprzedaży rozwiązań informatycznych, w tym bezpieczeństwa IT. Najważniejszym momentem spotkania było wręczenie statuetek Tytanów Sprzedaży ESET 2016 dziesięciu partnerom, którzy uzyskali najlepsze wyniki sprzedaży rozwiązań ESET.

więcej

Dwuetapowe uwierzytelnianie z wykorzystaniem smartwatcha

2016-10-07

Firma ESET, producent ESET Secure Authentication – rozwiązania umożliwiającego bezpieczne uwierzytelnianie użytkowników przy dostępie do zasobów firmowych – wprowadziła do tego produktu uproszczony proces dwuskładnikowego uwierzytelniania użytkowników. W najnowszej wersji użytkownik nie musi już przepisywać 6-cyfrowego ciągu znaków w celu weryfikacji swojej tożsamości. Wystarczy, że potwierdzi ją na swoim urządzeniu mobilnym – smartfonie czy smartwatchu z systemem Android, np. podczas uzyskiwania dostępu do poczty elektronicznej.

więcej

Szpiegostwo wśród libijskich obywateli

2016-10-03

Eksperci z firmy ESET odkryli zagrożenie atakujące mieszkańców Libii, które działa co najmniej od 2012 roku, co zbiega się z czasem śmierci Mu’ammara al-Kaddafi’ego i konfliktem wewnętrznym w Libii. Złośliwy plik stosowany jest m.in. do przeprowadzania ataków ukierunkowanych. Zagrożenie nie jest rozprzestrzeniane w żaden zaawansowany sposób – najczęściej ofiary wabione są na zainfekowane strony rządowe za pomocą postów w mediach społecznościowych. Celem zagrożenia jest szpiegowanie obywateli – może zapisywać klawisze naciskane na klawiaturze, podsłuchiwać ofiarę i wykonywać jej zdjęcia. 

więcej

Jak hakerzy zarabiają na graczach?

2016-09-22

Według raportu „Kondycja polskiej branży gier wideo”aż 72% wszystkich polskich internautów gra w gry wideo. To liczna grupa, która skutecznie przyciąga cyberprzestępców chcących zarobić pieniądze. Jakie zagrożenia czyhają na graczy?

więcej

Forum Epic Games zhakowane

2016-09-13

Forum firmy Epic Games – producenta popularnych gier Gears of War czy Ureal – zostało zhakowane. Cyberprzestępcy wykradli dane ponad 800 tysięcy użytkowników, w tym nazwy użytkowników, ich adresy email czy daty urodzenia.

więcej

ESET udostępnia nowy skaner online

2016-09-12

Firma ESET, producent popularnych rozwiązań antywirusowych dla użytkowników domowych i firm, udostępniła właśnie najnowszą wersję aplikacji ESET Online Scanner. To darmowe narzędzie, które pozwala przeskanować komputer w poszukiwaniu ewentualnych zagrożeń wykorzystując zawsze aktualne bazy sygnatur wirusów. Po wykryciu infekcji plik jest usuwany z komputera aby zapewnić użytkownikowi maksymalny poziom bezpieczeństwa. Narzędzie dostępne jest w postaci lekkiej aplikacji dla systemu Windows i nie wymaga instalacji, dzięki czemu można go uruchomić nawet z pendrive'a.

więcej

Hakerzy wyłudzają dane klientów Banku Zachodniego WBK

2016-09-05

ESET ostrzega przed falą wiadomości phishingowych, których celem są klienci Banku Zachodniego WBK. Pułapka ma za zadanie przechwycenie danych potrzebnych do logowania w serwisie bankowości internetowej BZ WBK - Numeru Identyfikacyjnego Klienta i jego hasła.

więcej

Antywirusy tej firmy są w Polsce od 15 lat!

2016-08-31

W 2001 roku firma z Katowic sprowadziła do Polski pierwszy egzemplarz programu antywirusowego, który wyjątkowo szybko podbił serca polskich posiadaczy komputerów. Wszystko dzięki nietypowej budowie, za sprawą której antywirus potrafił wykryć niezidentyfikowane dotąd zagrożenia i działał bez spowalniania chronionej maszyny. Dziś producent tych rozwiązań świętuje 15-lecie swojej obecności na polskim rynku – programy firmy ESET, bo o nich mowa, chronią obecnie komputery ponad 3,5 miliona Polaków i są rozwijane przez polskich programistów.

więcej
Strona 1 / 36
««   «   1   2   3   4   5   6   7   »   »»

Szybki kontakt

32 259 11 00

Pomoc techniczna

32 259 11 88

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o
naszych produktach, podaj swój adres email: