Aktualności

Barracuda Networks przejmuje firmę Sonian

2017-11-20

Dzięki transakcji Barracuda Networks rozszerzy swoją ofertę  w zakresie platformy chmurowej. Firma reaguje tym samym na rosnący popyt na rozwiązania do archiwizacji, analizy w chmurze oraz zachowywania zgodności z przepisami.

Firma Barracuda Networks, Inc. (NYSE: CUDA), wiodący dostawca chmurowych rozwiązań do ochrony danych, poinformowała, że przejęła prywatną firmę Sonian Inc. (Sonian), dostawcę rozwiązań do archiwizacji w chmurze publicznej i analityki biznesowej. Dzięki transakcji Barracuda rozwinie swoją ofertę rozwiązań w zakresie archiwizacji chmurowej oraz ochrony i zarządzania pocztą e-mail, a także rozszerzy swoją sieć dystrybucyjną o kluczowych partnerów OEM.

Rozwiązania do archiwizacji i analityki firmy Sonian umożliwiają organizacjom przechowywanie danych komunikacyjnych, dostęp do nich i działanie w oparciu o nie. Pozwalają także na ich wykorzystywanie do celów biznesowych w celu ograniczenia ryzyka i zwiększenia produktywności. Na podstawie tych obserwacji firmy mogą identyfikować potencjalne zagrożenia w danych komunikacyjnych, zanim staną się one istotnym problemem. Jest to bardzo ważne w dzisiejszym, dynamicznie zmieniającym się środowisku, pełnym zagrożeń. Dodanie tych funkcjonalności do platformy bezpieczeństwa firmy Barracuda Networks rozszerzy ochronę danych, oferowaną klientom korzystającym z Microsoft Office 365 i innych środowisk chmurowych.

„Zespół Sonian wykonał znakomitą pracę, budując i dostarczając natywną platformę chmurową, dostosowaną do potrzeb swoich partnerów i klientów – powiedział BJ Jenkins, dyrektor generalny i prezes firmy Barracuda Networks. – „Platforma Sonian pozwoli nam jeszcze bardziej zróżnicować ofertę i umocnić się na pozycji lidera w segmencie firm i instytucji migrujących do środowiska Office 365. Ponadto uważamy, że możliwość zintegrowania analityki i sztucznej inteligencji Sonian z naszymi mechanizmami ochrony danych, w połączeniu z rozwiązaniami zabezpieczającymi pozwoli zaoferować bardziej wydajny produkt”.

„Elastyczne, łatwe w użyciu oraz niezawodne platformy chmurowe cieszą się dużym popytem” – uważa Tim McKinnon, dyrektor generalny i prezes Sonian. – „Technologie i model rynkowy Sonian w połączeniu z potencjałem i uzupełniającymi produktami firmy Barracuda Networks stwarzają bardzo atrakcyjną propozycję dla partnerów oraz klientów” – dodajeTim McKinnon.

Kluczowe informacje o Sonian Inc. oraz połączeniu obu firm:

  • Specjalnie zbudowana platforma chmurowa. Sonian oferuje zaawansowaną platformę chmurową, powstałą w chmurze i od podstaw zaprojektowaną pod kątem skali i charakterystyki kosztowej chmury publicznej, która umożliwia szybką ekspansję i zapewnia wysoką niezawodność poprzez wykorzystanie Amazon Web Services (AWS) i innych chmur publicznych.
  • Archiwizacja w chmurze. Zaawansowane, połączone funkcje archiwizacji w chmurze są łatwe w użyciu, co nabiera znaczenia w miarę, jak firmy zaczynają stosować rozwiązania SaaS w celu realizacji swoich potrzeb w zakresie ochrony danych oraz zgodności z przepisami i wewnętrznymi regulaminami.
  • Analityka biznesowa. Technologia Sonian analizuje dane w dyskusjach i załącznikach e-mail, pozwalając aktywnie wykorzystać je w procesie podejmowania decyzji. Barracuda Networks zamierza wykorzystać mechanizmy analityczne i sztuczną inteligencję Sonian w swoich produktach zabezpieczających, aby umożliwić partnerom i klientom podejmowanie konkretnych działań w oparciu o ich dane.
  • Rozszerzone kanały dystrybucji. PlatformęSonian zaprojektowano od podstaw pod kątem firm OEM, dostawców usług zarządzanych (MSP) oraz użytkowników końcowych, z modelem „białej etykiety” oraz administracyjnymi interfejsami API do łatwych i automatycznych wdrożeń.
  • Klienci. Sonian wnosi do firmy Barracuda ponad 32 000 nowych klientów, a także partnerstwa z dużymi dostawcami MSP i producentami oprogramowania.

Informacje o Sonian Inc.

Sonian jest pionierem i innowatorem w dziedzinie archiwizacji chmurowej, zabezpiecza, chroni i prezentuje informacje współczesnego świata. Ponad 32000 klientów z 40 krajów pokłada zaufanie w zabezpieczonej platformie Sonian oraz szybkich i dokładnych funkcjach wyszukiwania, które pomagają zachowywać i odnajdować wartościowe dane oraz chronić własność intelektualną w biznesowej poczcie elektronicznej. Sonian zarządza ponad 20 miliardami obiektów w chmurze. Codziennie do chmurowych archiwów Sonian, które mogą działać w każdej z pięciu największych chmur świata, trafia 17 milionów nowych dokumentów. Sonian blisko współpracuje z czołowymi firmami technologicznymi, łącząc innowacyjne technologie ze specjalistyczną wiedzą w dziedzinie archiwizacji, aby spełniać potrzeby klientów, działających w dowolnej branży. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.sonian.com.

 

Szybki kontakt

32 259 11 00

Pomoc techniczna

32 259 11 88

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o
naszych produktach, podaj swój adres email: