Aktualności

Barracuda Networks przejmuje firmę PhishLine

2018-01-15

Oferta firmy Barracuda poszerzy się o platformę symulacji i szkoleń socjotechnicznych PhishLine do ochrony przed ukierunkowanymi atakami przeprowadzanymi za pośrednictwem poczty elektronicznej.

  Barracuda Networks przejmuje spółkę PhishLine, LLC, która prowadzi jedną z wiodących platform SaaS symulacji i szkoleń socjotechnicznych. Połączenie rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (AI), technologii zabezpieczających przed atakami typu „phishing” i „spear phishing” oraz platformy PhishLine umożliwi firmie Barracuda Networks zaoferowanie kompleksowej ochrony przed atakami prowadzonymi z wykorzystaniem wiadomości e-mail i socjotechnik.

 Poczta elektroniczna pozostaje najczęstszym wektorem ataku, co wymusza zastosowanie zarówno nowoczesnych technologii ochronnych, jak i odpowiednich szkoleń dla zagrożonych użytkowników. Oferta firmy PhishLine w zakresie analizy danych oraz udostępniania informacji pozwala na pomiar i raportowanie ryzyka w skali makro i mikro, zarówno  na poziomie użytkowników, jak i procesów. W wyniku połączenia firm, Barracuda Networks zyska zabezpieczenia na poziomie bramy, dodatkowe środki ochrony oraz oparte na AI produkty do ochrony przed zagrożeniami. Zostaną one wzbogacone o szkolenia podnoszące świadomość użytkowników. Pozwoli to zapewnić kompleksową ochronę przez aktualnymi zagrożeniami, również tymi związanymi z pocztą elektroniczną.

 „Szkolenia z zakresu bezpieczeństwa to ważny i dynamicznie rozwijający się obszar, zwłaszcza w obliczu coraz częstszych cyberataków, gdzie człowiek staje się kluczowym ogniwem w łańcuchu cyberbezpieczeństwa” – wyjaśnia BJ Jenkins, prezes i dyrektor generalny spółki Barracuda. – „Firma PhishLine wypracowała własny sposób na tworzenie innowacyjnych rozwiązań ochrony poczty elektronicznej, mając w ofercie produkty bazujące na socjotechnice oraz służące do analizy danych. Połączenie sprawdzonych technologii bezpieczeństwa Barracuda Networks z możliwościami oferowanymi przez PhishLine pozwoli nam oferować zintegrowane, dopasowane szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, których celem jest zapobieganie zagrożeniom związanym z bezpieczeństwem poczty elektronicznej.”

 „Skuteczna strategia bezpieczeństwa wymaga połączenia wiedzy korzystających z sieci pracowników oraz technologii bezpieczeństwa” – mówi Mark T. Chapman, prezes i dyrektor generalny PhishLine. – „Produkty Barracuda Networks służące do ochrony przed atakami celowanymi, bazujące na sztucznej inteligencji oraz te dedykowane do archiwizacji i ochrony danych są świetnym uzupełnieniem rozwiązań PhishLine. Nasze połączone rozwiązania pozwolą na kompleksową ofertę, umożliwiającą klientom skuteczniejszą ochronę, ograniczanie ryzyka, łatwiejsze eliminowanie zagrożeń i spokojniejsze prowadzenie działalności biznesowej.”

 Zagrożenia związane z pocztą elektroniczną są coraz precyzyjniej wycelowane, dlatego o skutecznej ochronie znajdujących się na celowniku pracowników, aplikacji i danych decyduje wielopoziomowe podejście. Dzięki przejęciu Barracuda Networks oferuje wszechstronne rozwiązanie przeciwko atakom celowanym z wykorzystaniem wiadomości e-mail i socjotechnik.

Najważniejsze korzyści to:

  •  Kompleksowa ochrona poczty elektronicznej – Barracuda Networks zapewnia kompleksową ochronę przedsiębiorstwa przed zagrożeniami pochodzącymi z wiadomości e-mail, obejmującą środki ochrony poczty elektronicznej, zabezpieczenie danych i rozwiązania chroniące ciągłość działalności.
  •  Ochrona pracowników, marek i przedsiębiorstwa – portfel produktów bezpieczeństwa firmy Barracuda Networks wraz z platformą AI, zintegrowaną z wynikami analizy danych sumarycznych oraz z ofertą szkoleniową PhishLine, tworzy nowe narzędzie ochrony środków technicznych, pracowników, firm i przedsiębiorstw.
  • Wiodąca pozycja w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa poczty elektronicznej – Barracuda jako pierwsza sięgnęła po zaawansowaną sztuczną inteligencję w walce z atakami typu „spear phishing” i oszustwami internetowymi. Możliwości oferowane przez PhishLine sprzyjają dalszemu podnoszeniu skuteczności procesów zapewnienia bezpieczeństwa, a także precyzji i efektywności działań.
  • Ochrona klienta niezależnie od skali działalności – rozwiązania sygnowane przez firmę Barracuda Networks wyróżnia wszechstronność, a zarazem prostota, przez co można je dopasować do skali działalności każdego chronionego przedsiębiorstwa.

 Za swoją wizję i zdolność do jej realizacji firma PhishLine została wyróżniona tytułem Wizjonera w raporcie Gartnera „Magic Quadrant for Security Awareness Computer-Based Training”. PhishLine jest właścicielem trzech udzielonych patentów oraz ośmiu zgłoszeń patentowych dotyczących oferowanej przez firmę platformy SaaS, która pozwala przeprowadzać wielowymiarowe symulacje ataków z wykorzystaniem wiadomości e-mail, wiadomości tekstowych i głosowych oraz nośników USB (mobilnych). W jej ofercie dostępne są także najwyższej jakości rozwiązania do przetwarzania, analizy i udostępniania danych oraz stałej, kompleksowej analizy wyników pracowników.

Szybki kontakt

32 259 11 00

Pomoc techniczna

32 259 11 88

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o
naszych produktach, podaj swój adres email: