Aktualności

Szyfruj dane zapisane na komputerach z Linuksem!

2018-10-10

WinMagic, firma specjalizująca się w zaawansowanych rozwiązaniach szyfrujących dla firm, wprowadziła pierwsze na rynku rozwiązanie szyfrujące dla komputerów z systemem Linux, które nie należy do otwartego oprogramowania. W opinii eksperta to doskonała wiadomość dla firm, które w swojej infrastrukturze wykorzystają na co dzień oprogramowanie „open source” i od dawna szukali programu szyfrującego dane.

więcej

Eksperci z ESET: Nawet wymiana dysku w komputerze nie usunie tego wirusa!

2018-09-28

Eksperci z ESET dokonali niepokojącego odkrycia. Zidentyfikowali wirusa LoJax, który na cel bierze komputery mieszkańców Europy centralnej i wschodniej, w tym Polaków. Wykryte zagrożenie zagnieżdża się w systemie UEFI (następcy BIOS-u) i jest niezwykle trudne do usunięcia – formatowanie dysku nie pomoże! Jak donoszą eksperci, za wyrachowanym atakiem stoi znana grupa cyberprzestępcza Sednit, która ma na swoim koncie ataki m.in. na placówki dyplomatyczne i instytucje finansowe na całym świecie, w tym również jedną z polskich instytucji finansowych.

więcej

DAGMA nagrodziła najlepszych w Polsce partnerów handlowych ESET i STORMSHIELD!

2018-09-17

W piątek, 15 września w hotelu Narvil w Serocku, odbyło się jubileuszowe, dziesiąte już spotkanie partnerów handlowych firmy DAGMA, dystrybutora rozwiązań bezpieczeństwa IT takich firm jak ESET, STORMSHIELD, Barracuda Networks, Safetica czy Proget. W wydarzeniu wzięło udział blisko pięćdziesięciu partnerów handlowych tego dystrybutora. Podczas wieczornej gali nagrodami Tytanów Sprzedaży ESET oraz Liderów Stormshield wyróżniono najlepszych resellerów ESET i STORMSHIELD.

więcej

Urządzenia STORMSHIELD z Wi-Fi zgodne z najnowszą unijną dyrektywą!

2018-09-14

Jeśli Twój klient rozważa zakup rozwiązania z Wi-Fi, warto by sprawdził czy nabywa rozwiązanie zgodne ze wspomnianymi przepisami.

więcej

Akceptujesz wszystkie komunikaty w przeglądarce „w ciemno”? M...

2018-09-13

MEGA to nazwa dodatku do przeglądarki Chrome, służącego przesyłaniu danych do chmury. Popularne rozszerzenie niedawno zostało podmienione na trojana w Google Web Store. Jak alarmują eksperci z ESET, dodatek wykradał dane do logowania m.in. do bankowości internetowej, poczty, czy serwisów zakupowych, za pozwoleniem użytkowników, którzy nie przeczytali treści wyświetlanego przy instalacji powiadomienia.

więcej

Fałszywe aplikacje w Google Play wymierzone w… fanów horoskop...

2018-09-05

Sklep Google Play jest notorycznie wykorzystywany przez oszustów do publikacji zainfekowanych aplikacji. Jak donosi Lukas Stefanko, malware researcher z ESET, w oficjalnym sklepie Google pojawiły się aplikacje, które zamiast przepowiadania przyszłości, kradły dane logowania do bankowości internetowej.

więcej

Masz proste hasło do Wi-Fi? Lepiej je zmień. Chyba że chcesz ...

2018-08-30

Jedziesz na wakacje i zostawiasz włączone Wi-Fi? Uważaj, oszuści zza ściany wykorzystają każdą lukę w zabezpieczeniach – zwłaszcza proste hasło! Niedawno Jerzy K. z Katowic otrzymał wezwanie na komisariat celem złożenia wyjaśnień w sprawie fałszywych aukcji na portalu sprzedażowym. Dopiero na miejscu dowiedział się, że ktoś wykorzystał jego niezabezpieczoną sieć Wi-Fi do nielegalnej działalności. Jak osoba włamała się do sieci? Pomogło jej bardzo proste hasło do routera.

więcej

Eksperci ESET: cyberprzestępcy znowu szpiegują ukraiński rząd...

2018-07-19

Analitycy zagrożeń z firmy ESET odkryli trzy rodzaje złośliwego oprogramowania o nazwach: Quasar, Sobaken i Vermin, które wykorzystano do szpiegowania pracowników ukraińskich instytucji rządowych oraz kradzieży z ich komputerów poufnych danych, m.in. haseł i rządowych dokumentów. Kamil Sadkowski, analityk firmy ESET, podkreśla, że Ukraina coraz częściej staje się celem cyberataków.

więcej

ESET liderem wśród dostawców antywirusów dla firm!

2018-07-12

Firma ESET, światowy producent programów zabezpieczających, otrzymała tytuł „Lidera” w ostatnim rankingu The Forrester Wave ™. Ta prestiżowa firma badawczo-doradcza oceniła produkty Endpoint Security Suites, przeznaczone do ochrony firmowych stacji roboczych oraz serwerów aż piętnastu producentów. Wysoka pozycja ESET w tym zestawieniu nie powinna dziwić. Nieco wcześniej znana agencja badawcza IDC, uznała firmę ESET za najlepszego dostawcę rozwiązań antywirusowych w Europie Środkowo-Wschodniej.

więcej

Redakcja czasopisma „IT Professional” rekomenduje zaporę sieciową Barracuda CloudGen Firewall F600

2018-07-09

Redakcja miesięcznika IT Professional, skierowanego do specjalistów z branży IT, przetestowała zaporę sieciową Barracuda CloudGen Firewall F600. Produkt został zrecenzowany przez dziennikarzy w lipcowym wydaniu czasopisma, uzyskując bardzo wysoką ocenę i tym samym oficjalną rekomendację redakcji.

więcej

Szybki kontakt

32 259 11 00

Pomoc techniczna

32 259 11 88

Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o
naszych produktach, podaj swój adres email: